Olguța Vasilescu: „Întrebați liderii de sindicat care a fost cea mai bună Lege a salarizării!”

„Întrebați liderii de sindicat care a fost cea mai bună lege a salarizării”, a subliniat doamna primar, Lia Olguta Vasilescu, la deschiderea Conferinței Naționale a Organizației Femeilor Social Democrate.

Legea salarizării unitare din 2017, adoptată în timpul Guvernului Sorin Grindeanu, rămâne un reper în ceea ce privește echitatea și predictibilitatea în sistemul public de salarizare.

România are nevoie de stabilitate, de politici publice coerente și de un guvern care să guverneze pentru TOȚI românii.

Românii așteaptă soluții, responsabilitate și continuitate. *Loredane Papi)

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*