Deci, se poate / Diana Șoșoacă nu mai este „extremistă”, ci a devenit „Stimată doamnă Președintă”

După cele două eeșecuri majore, desemnarea lui Eugen Tomac și Adrian Veștea pentru a forma guvernul, președintele României, Nicușor Dan, a înțeles, în sfîrșit, că etichetarea unor partide și a membrilor acestora ca „extremiști” este păguboasă și face rău țării.

Emfaza de pînă acum pare să fi fost abandonată.

Astfel, azi, după căderea la vot a lui Veștea, Președinția a trimis către SOS o Invitație la consultări în vederea desemnării următorului premier care va încerca să obțină votul de învestire. Formularea de azi pare să fie semnul unei normalități, deși a mai fost folosită: „Stimată doamnă Președintă”! Acum parcă sună altfel…

,

Fii primul care comentează

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*